Podrobnosti filmu

16. 06. 2020 / Út / 19.00

Divadlo 29

Na krev

Režie: Erik Knopp
ČR / 2020 / 73 min.

 

Jejich krev je krev kočovných umělců a jejich posedlost sahá přes slavný rod
loutkářů Kopeckých mnoho generací nazpět. Ve svém úsilí se obracejí k sobě
samým, ke kořenům, k rodině. Před čím se snažíš utéct, to nakonec vyroste v tobě.
Časosběrný dokumentární film Na krev zachycuje osmou generaci loutkářského rodu Kopeckých skrze bratry Rosťu a Vítka Novákovy v klíčovém období jejich existence a to od roku 2014, kdy získali svůj vlastní prostor pojmenovaný Jatka78 a poprvé přičichli k ambicióznějším projektům s novocirkusovým souborem Cirk La Putyka. Zatímco v Evropě sklízejí slávu, doma je čekají překážky a komplikace. Přesto se nevzdávají. Dělají své umění s dechberoucí upřímností – a až na krev. Jejich krev je krev kočovných umělců, a
jejich posedlost sahá přes slavný rod loutkářů Kopeckých mnoho generací nazpět.

Jejich krev je krev kočovných umělců a jejich posedlost sahá přes slavný rodloutkářů Kopeckých mnoho generací nazpět. Ve svém úsilí se obracejí k soběsamým, ke kořenům, k rodině. Před čím se snažíš utéct, to nakonec vyroste v tobě.

Časosběrný dokumentární film Na krev zachycuje osmou generaci loutkářského rodu Kopeckých skrze bratry Rosťu a Vítka Novákovy v klíčovém období jejich existence a to od roku 2014, kdy získali svůj vlastní prostor pojmenovaný Jatka78 a poprvé přičichli k ambicióznějším projektům s novocirkusovým souborem Cirk La Putyka. Zatímco v Evropě sklízejí slávu, doma je čekají překážky a komplikace. Přesto se nevzdávají. Dělají své umění s dechberoucí upřímností – a až na krev. Jejich krev je krev kočovných umělců, ajejich posedlost sahá přes slavný rod loutkářů Kopeckých mnoho generací nazpět.
Foto: Jakub Jelen